Strona główna Praga Mokotów Fundacja Placówki

Strefa Pacjenta

Czym jest grypa?

Grypa to ostra choroba zakaźna, wywołana wirusem, atakująca głównie drogi oddechowe, przenosząca się drogą kropelkową, rozwijająca się bardzo szybko – nawet w ciągu kilku godzin. Uciążliwa w trakcie przebiegu i jeszcze gorsza w powikłaniach, takich jak zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie nerwów czy opon mózgowych. Na zakażenie jesteśmy narażeni wszędzie – w szkole, w pracy, w autobusie, w sklepie. Sezon wzmożonych zachorowań zaczyna się jesienią, kiedy to występują szczególne warunki sprzyjające rozwojowi wirusów grypy.

Najlepszy czas na szczepionkę

Wrzesień i początek października to najlepszy moment, żeby się zaszczepić przeciwko grypie, zwłaszcza dla tych osób, które mają w pracy częsty kontakt z innymi. Jak co roku zachęcamy naszych Pacjentów do profilaktycznych szczepień ochronnych przeciw grypie. Szczepienia pozwalają nie tylko uniknąć zachorowania, ale i znacznie łagodzą objawy choroby w przypadku jej wystąpienia.

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY POWYŻEJ 65 ROKU ŻYCIA*

W ramach programu szczepień ochronnych przeciwko grypie populacji z grupy szczególnego ryzyka (osób od 65. roku życia) pn. „Grypa 65+” zapraszamy wszystkie osoby po 65. roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie.

Miejsce realizacji:

CENTRUM MEDYCZNE MOKOTÓW
ul. Ludowa 6
00-780 Warszawa

Szczepienia wykonywane są codziennie.

Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo bezpośrednio w naszym Centrum Medycznym lub pod numerem telefonu: 22 840 72 17

W naszej ofercie dostępna jest szczepionka: VAXIGRIP.Centrum Medyczne Mokotów

ul. Ludowa 6, Warszawa

tel: (22) 840 72 17

E-mail: rejestracja.mokotow@kimed.pl

Projekt finansowany ze środków UE
Nasza aplikacja mobilna:
© Copyright 2024 Grupa KIMED – Placówki Medyczne | Realizacja MediaHealth Polityka prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie!

  [quiz]


  Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Sprawność w każdym wieku z siedzibą na ul. Ludowa 6, 00-780 Warszawa.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Sprawność w każdym wieku z siedzibą na ul. Ludowa 6, 00-780 Warszawa.