Strona główna Praga Mokotów Placówki

Strefa Pacjenta

Czym jest grypa?

Grypa to ostra choroba zakaźna, wywołana wirusem, atakująca głównie drogi oddechowe, przenosząca się drogą kropelkową, rozwijająca się bardzo szybko – nawet w ciągu kilku godzin. Uciążliwa w trakcie przebiegu i jeszcze gorsza w powikłaniach, takich jak zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie nerwów czy opon mózgowych. Na zakażenie jesteśmy narażeni wszędzie – w szkole, w pracy, w autobusie, w sklepie. Sezon wzmożonych zachorowań zaczyna się jesienią, kiedy to występują szczególne warunki sprzyjające rozwojowi wirusów grypy.

Najlepszy czas na szczepionkę

Wrzesień i początek października to najlepszy moment, żeby się zaszczepić przeciwko grypie, zwłaszcza dla tych osób, które mają w pracy częsty kontakt z innymi. Jak co roku zachęcamy naszych Pacjentów do profilaktycznych szczepień ochronnych przeciw grypie. Szczepienia pozwalają nie tylko uniknąć zachorowania, ale i znacznie łagodzą objawy choroby w przypadku jej wystąpienia.

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY POWYŻEJ 65 ROKU ŻYCIA*

W ramach programu szczepień ochronnych przeciwko grypie populacji z grupy szczególnego ryzyka (osób od 65. roku życia) pn. „Grypa 65+” zapraszamy wszystkie osoby po 65. roku życia na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie.

Miejsce realizacji:

CENTRUM MEDYCZNE MOKOTÓW
ul. Ludowa 6
00-780 Warszawa

Szczepienia wykonywane są codziennie.

Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo bezpośrednio w naszym Centrum Medycznym lub pod numerem telefonu: 22 840 72 17

W naszej ofercie dostępna jest szczepionka: VAXIGRIP.Centrum Medyczne Mokotów

ul. Ludowa 6, Warszawa

tel: (22) 840 72 17

E-mail: rejestracja.mokotow@kimed.pl

Projekt finansowany ze środków UE
Nasza aplikacja mobilna:
© Copyright 2021 Grupa KIMED – Placówki Medyczne | Realizacja MediaHealth Polityka prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora Fundacja Sprawność w każdym wieku ul. Drawska 10 lok. 3, 02-202 Warszawa jedynie do kontaktu ze mną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora Fundacja Sprawność w każdym wieku ul. Drawska 10 lok. 3, 02-202 Warszawa jedynie do kontaktu ze mną.

   [recaptcha]