Strona główna Praga Mokotów Fundacja Placówki

Usługi

Diagnostyka obrazowa

Współczesne badania obrazowe to jedna z najskuteczniejszych metod profilaktyki i szybkiego rozpoznania wielu schorzeń i urazów. Bardzo szerokim zastosowaniem cechuje się przede wszystkim badanie ultrasonograficzne (USG), wykonywane w placówkach grupy Kimed.

Ultrasonografia (USG) to jedno z najbardziej rozpowszechnionych badań obrazowych, wykorzystujące właściwości fal ultradźwiękowych o częstotliwości od 2 do 50 MHz. Aparat USG składa się z sondy emitującej fale ultradźwiękowe, które wnikają w głąb organizmu, odbijają się od poszczególnych tkanek i narządów, a następnie wracają do głowicy. Odbite ultradźwięki są następnie przekształcane na obrazy widoczne na monitorze.

USG – szybkie, bezpieczne, bezbolesne

Badaniu USG można poddać właściwie każdą część ciała, choć największą wartością diagnostyczną charakteryzują się zobrazowane dzięki niemu tkanki miękkie (narządy wewnętrzne, gruczoły, mięśnie) – w przypadku tkanek twardych, takich jak kości, bardziej miarodajny jest np. rentgen. Oprócz szerokiego zastosowania, badanie USG ma także inne zalety. Jest ono krótkotrwałe (w zależności od rodzaju trwa od około 10 do 20 minut), w porównaniu do innych badań obrazowych nie wymaga szczególnych przygotowań, jest zupełnie bezbolesne. Co jednak najważniejsze, jest to zdecydowanie najbezpieczniejsze ze współczesnych badań obrazowych. Fale ultradźwiękowe w żaden sposób nie szkodzą ludzkiemu organizmowi, więc USG można powtarzać wielokrotnie u tej samej osoby, nawet w krótkich odstępach czasu. Dość powiedzieć, że jest to badanie obrazowe pierwszego wyboru u kobiet w ciąży czy noworodków. USG pozwala przy tym na uzyskanie bardzo precyzyjnych obrazów tkanek i narządów, więc w całokształcie ma nieocenioną wartość profilaktyczno-diagnostyczą przy wielu urazach i chorobach.

Wszystkich Pacjentów zainteresowanych badaniem USG wykonywanym przez wyspecjalizowanych lekarzy i z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją!Centrum Rehabilitacji Praga

ul. Międzyborska 50, Warszawa

tel: (22) 241 41 82

E-mail: rejestracja.praga@kimed.pl

Centrum Medyczne Mokotów

ul. Ludowa 6, Warszawa

tel: (22) 840 72 17

E-mail: rejestracja.mokotow@kimed.pl

Projekt finansowany ze środków UE
Nasza aplikacja mobilna:
© Copyright 2024 Grupa KIMED – Placówki Medyczne | Realizacja MediaHealth Polityka prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie!

  [quiz]


  Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Sprawność w każdym wieku z siedzibą na ul. Ludowa 6, 00-780 Warszawa.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Sprawność w każdym wieku z siedzibą na ul. Ludowa 6, 00-780 Warszawa.