Strona główna Praga Mokotów Placówki

Usługi

Fizjoterapia ambulatoryjna

W ramach fizjoterapii ambulatoryjnej wykonywane są zabiegi zlecone w poradni rehabilitacji lub przez inne poradnie. NFZ finansuje do 5 zabiegów dziennie w dziesięciodniowym cyklu terapeutycznym.

Fizjoterapia odbywa się m.in. poprzez:

 • kinezyterapię (ćwiczenia bierne i czynno-bierne, ćwiczenia czynne w odciążeniu i czynne w odciążeniu z oporem, ćwiczenia czynne wolne i czynne z oporem, ćwiczenia izometryczne, nauka lokomocji),
 • światłolecznictwo (naświetlanie promieniami IR, UV – miejscowe, laseroterapia),
 • elektroterapię (jonoforeza, elektrostymulacja, prądy interferencyjne, prądy TENS, prądy Trehberta, prądy diadynamiczne)
 • ultradźwięki miejscowe, ultrafonoforezę,
 • magnetoterapię (zabiegi prądami niskiej częstotliwości),
 • DKF, terapuls (zabiegi terapii wielkiej częstotliwości),
 • masaż limfatyczny, masaż leczniczy częściowy,
 • kinezjotaping (plastry terapeutyczne)
 • hydroterapię (masaż wirowy kończyn górnych oraz dolnych).

Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, a w przypadku dysfunkcji narządu ruchu wywołanej wadami postawy lekarz specjalista lub w trakcie specjalizacji z poradni rehabilitacji leczniczej lub poradni ortopedii i traumatologii narządu ruchu (w tym poradni wad postawy).

Skierowanie straci ważność jeżeli nie zostanie zarejestrowane w zakładzie rehabilitacji w terminie 30 dni od daty wystawienia.

UWAGA! Pacjenci zobowiązani są dostarczyć skierowanie w ciągu 14 dni roboczych od daty rejestracji. Jeżeli skierowanie nie zostanie dostarczone w wyznaczonym terminie, pacjent zostanie skreślony z listy oczekujących.Centrum Rehabilitacji Praga

ul. Międzyborska 50, Warszawa

tel: (22) 241 41 82

E-mail: rejestracja.praga@kimed.pl

Centrum Medyczne Mokotów

ul. Ludowa 6, Warszawa

tel: (22) 840 72 17

E-mail: rejestracja.mokotow@kimed.pl

Projekt finansowany ze środków UE
Nasza aplikacja mobilna:
© Copyright 2021 Grupa KIMED – Placówki Medyczne | Realizacja MediaHealth Polityka prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora Fundacja Sprawność w każdym wieku ul. Drawska 10 lok. 3, 02-202 Warszawa jedynie do kontaktu ze mną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora Fundacja Sprawność w każdym wieku ul. Drawska 10 lok. 3, 02-202 Warszawa jedynie do kontaktu ze mną.

   [recaptcha]