Strona główna Praga Mokotów Placówki

Usługi

Kinezyterapia

Ćwiczenia indywidualne

Metody neurofizjologiczne

 • PNF, Vojta, NDT Bobath – wykorzystują odruchy warunkowe do nauki nowych wzorców ruchu. W efekcie odruchy patologiczne są hamowane, a wyzwolone zostają reakcje fizjologiczne.
 • Reedukacji nerwowo-mięśniowej.
 • Mobilizacje – techniki oddziaływania na tkanki miękkie, które prowadzą do przywrócenia fizjologicznego i bezbolesnego zakresu ruchu.
 • Manipulacja – techniki terapii manualnej, które prowadzą do przywrócenia pełnego i bezbolesnego zakresu ruchu w zablokowanym stawie.

Ćwiczenia czynne

 • Wolne – mają na celu miedzy innymi utrzymanie zakresu ruchu w stawach, kształtowanie koordynacji mięśniowej, likwidację wzmożonego spoczynkowego napięcia mięśni.
 • Z oporem – prowadzą do zwiększenia siły mięśniowej i poprawy wytrzymałości ćwiczonych mięśni.

Ćwiczenia bierne i czynno-bierne

Są wskazane między innymi u pacjentów z porażeniami i niedowładami mięśni szkieletowych oraz ze wzmożonym napięciem mięśniowym (napięciem spastycznym).

Ćwiczenia izometryczne

Są zalecane w czasie unieruchomienia (np. opatrunek gipsowy) w celu przeciwdziałania zanikom mięśniowym a także aby uzyskać przyrost masy mięśnia.

Ćwiczenia wspomagane

Wykonuje się w celu zwiększenia zakresu ruchów w stawach oraz w uzyskaniu rozluźnienia nadmiernie napiętych sieni.

Ćwiczenia czynne

 • W odciążeniu – dzięki tym ćwiczeniom można uzyskać poprawę siły mięśniowej, zapobiegać powstawaniu ograniczeń ruchu i zmniejszyć dolegliwości bólowe w czasie trwania ćwiczeń.
 • W odciążeniu z oporem – ćwiczenia te prowadzą do zwiększenia siły mięśniowej, uzyskania kompensacyjnych przerostów siły, uzyskania poprawy koordynacji nerwowo-mięśniowej.

Wyciągi

Są to zabiegi, które prowadzą do odciągnięcia powierzchni stawowych od siebie oraz rozluźnienia mięśni wokół danego stawu w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych i zwiększenia zakresu ruchu.

Inne formy usprawniania

 • Rotor – umożliwia zwiększenie siły mięśniowej, poprawę wytrzymałości mięśni, zwiększenie zakresu ruchu w ćwiczonych stawach oraz koordynacji mięśniowo-nerwowej.
 • Ćwiczenia manualne – w czasie tych ćwiczeń wykorzystuje się przybory i stoliki w celu usprawnienia drobnych stawów rąk.
 • Kinesiotaping – stosowany jest przy nieprawidłowym napięciu mięśniowym, przeciążeniach stawów, w celu korekcji położenia tkanek miękkich względem siebie.


Centrum Rehabilitacji Praga

ul. Międzyborska 50, Warszawa

tel: (22) 241 41 82

E-mail: rejestracja.praga@kimed.pl

Centrum Medyczne Mokotów

ul. Ludowa 6, Warszawa

tel: (22) 840 72 17

E-mail: rejestracja.mokotow@kimed.pl

Projekt finansowany ze środków UE
Nasza aplikacja mobilna:
© Copyright 2021 Grupa KIMED – Placówki Medyczne | Realizacja MediaHealth Polityka prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie!  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora Fundacja Sprawność w każdym wieku ul. Drawska 10 lok. 3, 02-202 Warszawa jedynie do kontaktu ze mną.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora Fundacja Sprawność w każdym wieku ul. Drawska 10 lok. 3, 02-202 Warszawa jedynie do kontaktu ze mną.

   [recaptcha]