Strona główna Praga Mokotów Fundacja Placówki

Usługi

Kinezyterapia

 1. Ćwiczenia indywidualne

Metody neurofizjologiczne

 • PNF, Vojta, NDT Bobath – wykorzystują odruchy warunkowe do nauki nowych wzorców ruchu. W efekcie odruchy patologiczne są hamowane, a wyzwolone zostają reakcje fizjologiczne.
 • Reedukacji nerwowo-mięśniowej.
 • Mobilizacje – techniki oddziaływania na tkanki miękkie, które prowadzą do przywrócenia fizjologicznego i bezbolesnego zakresu ruchu.
 • Manipulacja – techniki terapii manualnej, które prowadzą do przywrócenia pełnego i bezbolesnego zakresu ruchu w zablokowanym stawie.
 1. Ćwiczenia czynne
 • Wolne – mają na celu miedzy innymi utrzymanie zakresu ruchu w stawach, kształtowanie koordynacji mięśniowej, likwidację wzmożonego spoczynkowego napięcia mięśni.
 • Z oporem – prowadzą do zwiększenia siły mięśniowej i poprawy wytrzymałości ćwiczonych mięśni.
 1. Ćwiczenia bierne i czynno-bierne

Są wskazane między innymi u pacjentów z porażeniami i niedowładami mięśni szkieletowych oraz ze wzmożonym napięciem mięśniowym (napięciem spastycznym).

 1. Ćwiczenia izometryczne

Są zalecane w czasie unieruchomienia (np. opatrunek gipsowy) w celu przeciwdziałania zanikom mięśniowym a także aby uzyskać przyrost masy mięśnia.

 1. Ćwiczenia wspomagane

Wykonuje się w celu zwiększenia zakresu ruchów w stawach oraz w uzyskaniu rozluźnienia nadmiernie napiętych sieni.

 1. Ćwiczenia czynne
 • W odciążeniu – dzięki tym ćwiczeniom można uzyskać poprawę siły mięśniowej, zapobiegać powstawaniu ograniczeń ruchu i zmniejszyć dolegliwości bólowe w czasie trwania ćwiczeń.
 • W odciążeniu z oporem – ćwiczenia te prowadzą do zwiększenia siły mięśniowej, uzyskania kompensacyjnych przerostów siły, uzyskania poprawy koordynacji nerwowo-mięśniowej.
 1. Wyciągi

Są to zabiegi, które prowadzą do odciągnięcia powierzchni stawowych od siebie oraz rozluźnienia mięśni wokół danego stawu w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych i zwiększenia zakresu ruchu.

 1. Inne formy usprawniania
 • Rotor – umożliwia zwiększenie siły mięśniowej, poprawę wytrzymałości mięśni, zwiększenie zakresu ruchu w ćwiczonych stawach oraz koordynacji mięśniowo-nerwowej.
 • Ćwiczenia manualne – w czasie tych ćwiczeń wykorzystuje się przybory i stoliki w celu usprawnienia drobnych stawów rąk.
 • Kinesiotaping – stosowany jest przy nieprawidłowym napięciu mięśniowym, przeciążeniach stawów, w celu korekcji położenia tkanek miękkich względem siebie.


Centrum Rehabilitacji Praga

ul. Międzyborska 50, Warszawa

tel: (22) 241 41 82

E-mail: rejestracja.praga@kimed.pl

Centrum Medyczne Mokotów

ul. Ludowa 6, Warszawa

tel: (22) 840 72 17

E-mail: rejestracja.mokotow@kimed.pl

Projekt finansowany ze środków UE
Nasza aplikacja mobilna:
© Copyright 2024 Grupa KIMED – Placówki Medyczne | Realizacja MediaHealth Polityka prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie!

  [quiz]


  Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Sprawność w każdym wieku z siedzibą na ul. Ludowa 6, 00-780 Warszawa.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...


   Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja Sprawność w każdym wieku z siedzibą na ul. Ludowa 6, 00-780 Warszawa.